بایگانی ماهانه: بهمن ۱۳۹۳

کارآفرینی و اشتغال دانش‌آموختگان برتر در نهادهای فناورانه غیردولتی از رویکردهای بنیاد است

معاون برنامه‌ریزی و نظارت بنیاد ملی نخبگان گفت: دانش‌آموختگی از دانشگاه‌ها یکی از ایستگاه‌های‌ مسیر نخبگانی است و تلاش بنیاد آن است که با تجهیز صحیح این ایستگاه مسیر را برای حرکت هدفمند دانش‌آموختگان هموار کند تا در نهایت بتوانند در اجتماع تخصصی و حتی در سطح ملی اثرگذار باشند.

۲۵۸۴۱۹

برخی نخبگان به پول و تسهیلات رایگان دولتی عادت کرده‌اند، آنها دیگر نخبه نیستند

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و رییس بنیاد ملی نخبگان در خصوص تغییرات اعمال شده در آیین‌نامه‌های جدید بنیاد گفت: این تغییرات همه در راستای هدفمند کردن ارائه خدمات به مستعدان برتر و نخبگان طراحی شده‌اند تا از این طریق بتوانیم با کمک بنیاد ملی نخبگان، نخبگان تحت پوشش بنیاد را تقویت کنیم.

۲۵۳۶۱۴

روند نزولی تاسیس دانشکده فنی وحرفه‌ای در ۱۰ سال اخیر

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور با اشاره به اینکه تاسیس دانشکده فنی وحرفه ای در کشور در 10 سال اخیر روند نزولی داشته است، اظهار کرد: اکنون رشته‌های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته داریم و با کمک وزارت علوم رشته‌های کارشناسی پیوسته فنی و حرفه‌ای را نیز راه‌اندازی می‌کنیم.

۲۵۱۴۶۳

دانشگاه آزاد اول واحد پزشکی تأسیس می‌کند، بعد دنبال مجوز می‌آید

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: اجازه نمی‌دهیم با آموزش‌های پزشکی غیراستاندارد، سلامت مردم به خطر بیفتد. دانشگاه آزاد اول واحد پزشکی تأسیس می‌کند، بعد دنبال مجوز می‌آید، با این رویه مخالف هستیم و جلوی این نوع اقدامات را می‌گیریم.