آئین نامه پذیرش استعداد درخشان درمقطع دکتری در دست بررسی

مجتبی شریعتی نیاسر در خصوص بررسی آئین نامه پذیرش استعدادهای درخشان در مقطع دکتری گفت: آئین نامه استعداد درخشان مصوبه شورای هدایت استعداد درخشان است و این شورا عالیترین مقام برای تصمیم گیری درباره این دسته از دانشجویان است.

وی افزود: دو نوبت این آئین نامه به خاطر درخواست دانشجویان تعدیل شده و مجددا بعضی از دانشگاه‌ها بر این باور هستند که ظرفیتشان با این آئین نامه پر نشده است در حال حاضر این مسئله در دست بررسی است و اگر شرایط قانونی فراهم شود ممکن است بتوانیم تعدیل مجددی را برقرار کنیم و دانشجویان بتوانند از این تعدیل استفاده کنند منتهی باید شرایط قانونی فراهم شود.

معاون آموزشی وزارت علوم در ادامه تاکید کرد: نکته مهم این است که این آئین نامه از سال آینده به شکل موجود نافذ نخواهد بود و از سال آینده پذیرش دانشجوی دکتری به دانشگاه‌ها واگذار می‌شود و وقتی به دانشگاه‌ها واگذار شود وظیفه دارند برجستگان و ممتازین را انتخاب کنند.

وی گفت: البته در شرایط سال آینده هم ما امیدوار هستیم بتوانیم زمینه‌ای برای اختیارات قانونی فراهم کنیم که این منتخبین ورودی سال هم به عنوان چهره‌های بسیار درخشان معرفی شوند چون در هر جامعه‌ای ستاره‌هایی باید درخشان باشند و درخشندگی آن‌ها را به جامعه نشان دهیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این قضیه ضابطه خودش را می‌خواهد و آئین نامه موجود به شکل کنونی نافذ نخواهد بود برای داوطلبان استعدادهای درخشان امسال هم قرار است بررسی‌هایی انجام شود و اگر فرصت قانونی فراهم شود ممکن است تعدیل صورت بگیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

خیلی بدضعیفمتوسطخوبعالی (امتیازی داده نشده)
Loading...Loading...

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>