چگونگی اجرای سیاست‌های حمایت از دانشجویان دکتری/ عملکرد وزارت علوم در پائین‌ترین سطح حمایتی

مدیرکل دفتر ترویج نقشه جامع علمی کشور گفت: سیاست‌های حمایت از دانشجویان مقطع دکتری در وزارت بهداشت به روال قبل ادامه دارد ولی وزارت علوم در پایین‌ترین سطح از این دانشجویان حمایت کرده و پرداخت وام را در دستور کار قرار داده است.

علی شمسی‌پور مدیرکل دفتر ترویج نقشه جامع علمی کشور پیرامون چگونگی حمایت از دانشجویان دکتری، گفت: سیاست‌های حمایت از دانشجویان مقطع دکتری در وزارت بهداشت به روال قبل ادامه دارد و به صورت ماهیانه حقوق دانشجویان مقطع دکتری پرداخت می‌شود ولی در وزارت علوم این کار صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه اجرای این سیاست‌ها می‌تواند از روش‌های مختلف انجام شود، اظهار داشت: می‌توان از طریق پرداخت ماهیانه یا ارائه تسهیلات به پایان‌نامه‌ها از دانشجویان دکتری حمایت کرد ولی وزارت علوم در پایین‌ترین سطح از این دانشجویان حمایت کرده است به طوری‌که قرار است به این افراد وام بدهد.

شمسی‌پور عنوان کرد: وزارت علوم بحث  کمبود منابع مالی را مطرح کرده است ولی می‌تواند از طریق هماهنگی با سازمان برنامه‌و بودجه اعتبار لازم برای اعطای پژوهانه را محقق کند یا اینکه حتی می‌تواند به فکر روش‌های دیگر باشد یعنی با ورود صنعت و استفاده از ظرفیت‌های صنایع از دانشجویان دکتری حمایت کند. از این طریق دانشگاه‌ها می‌توانند پروژه‌های خود را در قالب نیازهای صنعت انجام دهند تا هم صنعت از پایان‌نامه‌های دانشجویی بهره گیرد و هم دانشگاه‌ها با صنایع به ارتباط بیشتری دست یابند.

منبع: فارس

خیلی بدضعیفمتوسطخوبعالی (امتیازی داده نشده)
Loading...Loading...

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>