ابلاغ طرح آمایش آموزش عالی توسط رئیس جمهور

طرح آمایش آموزش عالی که چند ماه پیش در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده بود به تازگی از جانب دکتر روحانی، رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی به وزارت علوم ابلاغ گردید

طرح آمایش آموزش عالی که چند ماه پیش در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده بود به تازگی از جانب دکتر روحانی، رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی به وزارت علوم ابلاغ گردید.

مجتبی صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان در گفتگو با مهر بیان کرد: چهارچوب طرح آمایش در حوزه معاونت آموزشی تعیین شده است و در این طرح، ساماندهی دانشگاه‌ها به منزله حذف واحدها و دانشگاه‌های کوچک نیست.

وی همچنین اضافه کرد: در ساماندهی مراکز آموزش عالی هماهنگی دانشگاه های بزرگ و کوچک تعاملات بیشتری با هم خواهند داشت.

وی در ادامه افزود: به عنوان مثال ممکن است در استان فارس ۱۰ یا ۱۱ دانشگاه فعال باشند، از طرفی یک دانشگاه مادر بنام دانشگاه شیراز نیز در این استان فعال است که قطعا ارتباطات علمی و آموزشی، پژوهشی بین سایر دانشگاه‎های استان و این دانشگاه مادر وجود خواهد داشت.

صدیقی افزود: پیاده‎سازی این طرح بدین معنی نیست که دانشگاه‎های کوچک حذف می‎شوند بلکه ردیف بودجه ای، امکانات حقوقی، اداری و مالی این دانشگاه ها حفظ  شده ولی کنترل آموزشی و پژوهشی این مراکز جهت ارتقا کیفیت در این طرح ساماندهی می‎گردد.

وی ادامه داد: اثرات این طرح ساماندهی از مهرماه همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید آشکار خواهد شد.

رئیس سازمان امور دانشجویان افزود: کمیته ای در معاونت آموزشی وزارت علوم با هماهنگی سایر معاونت های این وزارتخانه بمنظور بررسی این طرح تشکیل شده است.

خیلی بدضعیفمتوسطخوبعالی (امتیازی داده نشده)
Loading...Loading...

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>