حضور شرکت دانش‌بنیان فعال در حوزه ارسال پیامک در معاملات فرابورس

یک شرکت‌ دانش‌بنیان فعال در حوزه ارسال و دریافت پیامک و خدمات مبتنی بر پیام‌رسانی از بستر اینترنت، از روز سه‌شنبه 12 مردادماه، 9 درصد از سهام خود را در فرابورس ارائه کرد

یک شرکت‌ دانش‌بنیان فعال در حوزه ارسال و دریافت پیامک و خدمات مبتنی بر پیام‌رسانی از بستر اینترنت، از روز سه‌شنبه ۱۲ مردادماه، ۹ درصد از سهام خود را در فرابورس ارائه کرد.

در فرآیند عرضه اولیه شرکت آتیه داده‌پرداز در بازار دوم، سرمایه­ای معادل ۳۰۰ میلیارد از روز سه‌شنبه ۱۲ مردادماه با تعداد ۲۷ میلیون سهم، معادل ۹ درصد کل سهام شرکت، برای اولین بار به عموم ارائه گردید. از این تعداد سهم ۱۴ میلیون به فرایند کشف قیمت و مابقی به معامله‌گران آنلاین اختصاص دارد.

در جریان برگزاری سومین نشست از سلسله نشست‌های «یک دیدار، یک عرضه»، امیر جلیلوند، مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان اعلام کرد که این شرکت در سال ۹۴ به‌عنوان شرکت دانش‌بنیان ثبت شده است و تمرکز فعالیت­های آن بر ارائه بستر اختصاصی ارسال و دریافت پیامک می باشد و تاکنون نیز بیش از ۲۰ بانک و موسسه اعتباری، خدمات این شرکت استفاده نموده اند. بعلاوه، خدمات نوینی در حوزه پیام کوتاه به بیش از ۷۰۰ مشتری حقوقی ارائه شده است.

وی این شرکت را اولین و پرترافیک­ترین ارائه دهنده این خدمات در کشور توصیف نمود و افزود: این خدمات شامل فراهم‌سازی بستر ارسال و دریافت پیام کوتاه، ارائه راهکارهای ارسال پیام از طریق اینترنت همراه و رفع نیازهای حوزه بانکداری الکترونیک است.

جلیلوند اضافه کرد که برنامه‌ریزی‌های ما در شرکت بر اساس تبدیل شدن به پرترافیک‌ترین ارائه دهنده خدمات مبتنی بر ارسال پیام کوتاه به بانک‌ها، شرکت‌ها و سازمان­های بزرگ در آینده نزدیک است تا با پشتوانه مالی مناسب و دانش فنی بالا و ارتباط صحیح با مشتریان، محصولات و خدمات خود را با کیفیتی شاخص به مصرف‌کنندگان ارائه دهیم.

مجری این طرح تاکید کرد که شرکت آتیه داده‌پرداز ۴۱ درصد از سهم بازار پیام کوتاه کشور را در اختیار دارد. وی همچنین یادآور شد که اپلیکیشن برنامه ۹۰، سامانه چابک ارائه شده به بانک‌های انصار، آینده و شهر، همراه بانک کارآفرین، همراه کارت بانک آینده و آتیه پرداخت از مهمترین پروژه‌های سه سال اخیر ما در زمینه نرم افزار‌های مبتنی بر ارسال پیام از طریق اینترنت همراه، همراه بانک و بانکداری الکترونیک بشمار می­رود.

وی همچنین اصلی­ترین دلایل ورود شرکت به فرابورس ایران را مواردی از قبیل رشد و توسعه شرکت و برند آن، شفاف‌سازی اطلاعات مالی، اشتراک منافع شرکت با عموم مردم ورود به بازارهای بزرگتر برشمرد.

وی خاطرنشان کرد: هرچند در طول سه سال گذشته با ظهور و توسعه شبکه‌های اجتماعی ارسال پیام با کاهش مواجه شد، اما بواسطه قاعده­مند بودن سیستم ارسال پیام کوتاه در شرکت و اتخاذ خط مشی موثر خصوصا در زمینه خدمات بانکی این روند رو به رشد حفظ شده است و پیش‌بینی میکنیم در سال جاری رشد ۱۰ درصدی در ارسال پیام کوتاه خواهیم داشت.

جلیلوند اظهار داشت که سرمایه این شرکت در یک سیر صعودی از مبلغ یک میلیارد ریال در سال ۸۴ به ۳۰۰ میلیارد ریال در سال ۹۴ رسیده است.

وی سود خالص هر سهم را برای سال گذشته رقم ۸۱۸ اعلام کرد و افزود پیش بینی می­شود که این رقم برای سال ۹۵ به میزان ۷۰۸ ریال برسد.

شرکت آتیه داده‌پرداز در ۹ آبان سال ۹۴ در فرابورس ایران پذیرش شده و چند ماه بعد نماد معاملاتی آن نیز در ۱۴ تیرماه سال ۹۵ در زیرگروه مخابرات درج گردید. این شرکت از روز، سه‌شنبه ۱۲ مردادماه ۹ درصد از سهام خود را در اولین عرضه ارائه کرد.

خیلی بدضعیفمتوسطخوبعالی (امتیازی داده نشده)
Loading...Loading...

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>