۸۰ درصد شرکت‎های فعال در حوزه نانو تنها یک محصول تولید می‎کنند

مدیر دبیرخانه ستاد ویژه توسعه فناوری نانو از فعالیت ۸۰ درصد شرکت تولیدکننده محصول نانو با تولید تنها یک محصول خبر داد. دکتر علی‌محمد سلطانی در چهارمین دوره مجمع اقتصاد فناوری نانو از آغاز بکار بانک جهانی محصولات نانو در ستاد توسعه فناوری نانو خبر داد. بنا بر اعلام وی این بانک در اسفندماه سال ۹۴ شروع به آغاز فعالیت کرده است.

مدیر دبیرخانه ستاد ویژه توسعه فناوری نانو از فعالیت ۸۰ درصد شرکت تولیدکننده محصول نانو با تولید تنها یک محصول خبر داد.

دکتر علی‌محمد سلطانی در چهارمین دوره مجمع اقتصاد فناوری نانو از آغاز بکار بانک جهانی محصولات نانو در ستاد توسعه فناوری نانو خبر داد. بنا بر اعلام وی این بانک در اسفندماه سال ۹۴ شروع به آغاز فعالیت کرده است.

سلطانی هدف از راه‌اندازی این بانک را بررسی محصولات حوزه نانو در بازارهای جهانی و کاربردهای گوناگون آنها در صنعت کشور ذکر کرد و افزود: در این بانک پنج هزار محصول مبتنی بر نانوفناوری معرفی شده است که این محصولات توسط ۶۲۸ شرکت از ۴۵ کشور تولید می‎شوند

 وی با اشاره به وضعیت شرکت‌های فعال در حوزه نانوفناوری در کشور، خاطرنشان کرد: تا کنون ۱۵۰ شرکت در حوزه تولید محصولات نانوفناوری ورود کرده‎اند که  محصولات آنها نسبتا از کیفیت مناسبی برخوردار است،

وی همچنین به برخی از ضعف‌های شرکت‌های فعال در حوزه نانو اشاره کرد و افزود: ۸۰ درصد شرکت‌های فعال در حوزه نانو یا تک‌محصولی هستند و یا محصولات تولیدی آن‎ها، مشابه یکدیگر است.

سلطانی عدم استقبال از محصولات این شرکت ها را در بازارهای کشور از دیگر نقاط ضعف این شرکت‌ها نام برد و ادامه داد: در مواردی محصولات این شرکت‎ها با بازارهای داخلی همخوانی ندارند، بعلاوه این شرکت‌ها وابستگی بسیاری به حمایت‌های دولتی دارند.

مدیر دبیرخانه ستاد ویژه توسعه فناوری نانو طمع این شرکت‎ها به داشتن یک محصول خوب و بهترین محصول را دلیل شکست این شرکت‌ها دانست و افزود: ایجاد بنگاه‌ها و شرکت‌های پایدار موجب توسعه آنها خواهد شد که می‌تواند مزایای زیادی برای کشور داشته باشد.

سلطانی تاکید کرد: پیشنهاد می‌شود تمامی ۱۵۰ شرکت تولیدکننده محصولات نانو برای پایداری اقتصاد نانو به یکدیگر متصل شوند.

انتهای پیام

خیلی بدضعیفمتوسطخوبعالی (امتیازی داده نشده)
Loading...Loading...

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>