راه اندازی سامانه جامع اولویت های پژوهشی کشور

برای اولین بار درکشور و با هدف ارتباط دهی موثر و هدفمند صنعت و دانشگاه و به منظور جهت دهي پژوهش‎ها و پايان نامه‎هاي دانشگاهي در راستاي تامین نيازهاي واقعي کشور،

سامانه جامع اولویت های پژوهشی کشور راه اندازی شد.

برای اولین بار درکشور و با هدف ارتباط دهی موثر و هدفمند صنعت و دانشگاه و به منظور جهت دهي پژوهش‎ها و پايان نامه‎هاي دانشگاهي در راستاي تامین نيازهاي واقعي کشور، “سامانه جامع اولويت‎هاي پژوهشي کشور” راه اندازی گرید.

در اين سامانه که به همت پژوهشگران دانشگاه‎های برتر کشور رونمایی گردیده است و از آدرس www.olaviatha.ir قابل دسترسی است، تمامي اولويت‎هاي پژوهشي دستگاه‌هاي کشور در سه سال اخير جمع آوری گردیده است. این اولویت ها بالغ بر ۳۰۰۰۰ هزار عنوان بوده که بصورت آزاد و رايگان در اختيار همه‎ي محققين کشور قرار گرفته است. اولويت ها اعلامی در این سامانه تمامی رشته هاي دانشگاهي را شامل شده که دربرگیرنده تمامی زيربخش هاي صنعتي و خدماتي حدود ۵۵۰ دستگاه حاکميتي کشور میباشد. با پردازش هاي متنوعی که بر روي اولویت های اعلامی در اين سامانه انجام شده است امکان انواع مختلفي از جستجوهاي پيشرفته در سامانه مهیا گردیده است.

shutterstock_168447536-1

پژوهشگران کشور می توانند با بهره گیری از امکانات این سامانه پایان‎نامه‎های خود در راستای اولویت‎های پژوهشی دستگاه‌های کشور و یا شرکتهای دانش بنیان تعریف کند، و بدین ترتیب از مزیت های مختلفی همچون حمایت مالی، کسر خدمت سربازی و قرار گرفتن در لیست اولویت‎های استخدامی شرکتهای دانش بنیان کشور بهره‎مند بشوند. فارغ التحصیلان دانشگاه‎های کشور نیز می‎توانند با جستجو در میان طرح‎های پژوهشی دستگاه‎های کشور و شرکتهای دانش بنیان و انتخاب اولویت مورد علاقه خود برای انجام آن اقدام نمایند.

بعلاوه در این سامانه قابلیتی تحت عنوان ماژول «به من اطلاع بده» تعبیه شده است که محققینمی‎توانند با استفاده از آن و با تعریف برخی از کلید واژه‎ها، از تعریف اولویت پژوهشی و یا طرح پژوهشی جدید توسط دستگاه‎های دولتی و یا یک شرکت‎های دانش بنیان، مطلع گردند.

در اين سامانه این قابلیت دیگری نیز تعبیه شده است که علاوه بر دستگاه‌هاي حاکميتي و دولتي، شرکت‎هاي دانش بنيان کشور نيز بتوانند، نيازمندي‎هاي پژوهشی خود را بمنظور توسعه محصولات دانش بنيان، در قالب تعريف طرح پژوهشي و پايان‎نامه‎هاي دانشجويي اعلام کرده و از مخاطب گسترده‎  این سامانه جهت انجام طرح‎هاي تحقيقاتي خود بهره بگیرند.

همچنین انجام یک پروژه هدفمند صنعتی و در راستای نیازهای واقعی کشور توسط دانشجویان، احتمال همکاری آینده آنان با شرکت‎های دانش بنیان را افزایش خواهد داد. این سامانه با کمک به توسعه محصولات شرکت‎های دانش بنیان به شکوفایی اقتصاد این بخش کمک خواهد کرد. بعلاوه با تعامل موثرتر بخش دانشگاهی با شرکت‎های دانش بنیان اشتغال در این بخش با سرعت مطلوبی توسعه خواهد یافت.

 

خیلی بدضعیفمتوسطخوبعالی (1 میانگین امتیاز ها: 5٫00 از 5 امتیاز)
Loading...Loading...

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>